Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V dobré čtvrti

Pražské Modřany patří mezi lokalitu s obrovským potenciálem. Jsou příjemnou, rozvíjející se částí Prahy, ze které se dostanete za pár minut do centra metropole i za její hranice. Nebo můžete zůstat v Modřanech. Užívat si líně tekoucí Vltavu, golfové hřiště s výhledy na Vyšehrad nebo vyhlášenou cyklostezku. Modřany jsou městskou částí s jedinečným rukopisem. Harmonicky se tu snoubí původní architektura malých prvorepublikových vilek s průmyslovou výstavbou, z níž vznikají unikátní bytové projekty s prostorem i pro zeleň.

Nejzelenější

Modřany patří k nejzelenějším městským částem hlavního města. Přímo za výstavbou Ahoj, Vanguard začíná lesní čtvrť Belárie. Ne nadarmo je název překládán z latiny jako „krásný vzduch“. Kousek od Belárie leží Arcibiskupská vinice. O tom, že zašlá sláva nabývá nový lesk, svědčí zařazení do seznamu vinařských obcí a viničních tratí. Na opačnou stranu od projektu Ahoj, Vanguard najdete rozlehlý lesopark Hodkovičky.

Vždy je co dělat

Nechce se vám dnes do centra? Nemusíte. Okolí výstavby Ahoj, Vanguard nabízí maximální vyžití, v blízkosti jsou školky, školy, dále kulturní, sportovní i gastronomické možnosti.

V dochozí vzdálenosti leží devítijamkové golfové hřiště, minigolf, fotbalgolf, lanové centrum, tenisové kurty a badmintonová hala. A kdo by neznal Modřanskou cyklostezku. Pro Pražany je jednou z nejoblíbenějších rekreačních tras. Doporučujeme dojet až do jednoho z nejkouzelnějších míst celé trasy – Modřanské laguny.

Prostor má v Modřanech kultura. Zázemí tu má Divadlo Na Cikorce a nedaleké Divadlo Bravo. A pro milovníky kina je zde Modřanský biograf s jeho nezapomenutelnou atmosférou.

Dobrou chuť

Kdy naposledy jste si užili snídani nebo pozdní oběd na břehu Vltavy? Řeka je od výstavby Ahoj, Vanguard na dohled. Jen pár kroků od břehu najdete úžasný gastrokoncept Rosmarina zahrnující terasu, okénko, bistro se streetfoodem a restauraci. Restaurace Cuga je zase součástí golfového hřiště Hodkovičky. V areálu bývalého modřanského cukrovaru je utajený klenot Cukrkandl s barem a kavárnou a také jedinečným zázemím nejen pro rodiny s dětmi. Na Sofijském náměstí v Modřanech probíhají sezónní farmářské trhy.

Vše blízko

Modřany jsou skvělým dopravním uzlem. Za tři minuty jste na Jižní spojce a na Barrandovském mostě. Cesta z města je tak bez kolon. Na cestě do centra metropole pak nestrávíte za volantem ani čtvrthodinku.

Žádné dobíhání na MHD. Zastávku autobusu, který vás přiblíží na dopravní uzel Smíchovského nádraží, máte přímo před domem. Během špičky jezdí spoj každých šest minut! Nebo se po pěti minutách svižné chůze dostanete na zastávku tramvaje. Že vám ujel spoj před nosem? Nevadí. K dispozici máte čtyři linky, včetně noční. Do centra Prahy vás dovezou už za deset minut. Sbohem rozvážení dětí do škol a na kroužky.

Za dvě minuty v Chuchli. Autem nebo na kole nemožné, přívozem realita. Loď vyplouvá každých dvacet minut. Hravě díky ní můžete objevit kouzlo druhého břehu Vltavy. Proč si nezajít po rodinném obědě na dostihy v Chuchli?

Mapa
  • 2 min do Chuchle
  • 3 min na Barrandovský most
  • 10 min do centra
  • 20 min na Hlavní nádraží

Staňte se sousedy!

Vybrat byt